ولایت فقیه و جریان انحرافی

 

گزارش بازجویی از عوامل جریان انحرافی به احمدی‌نژاد


صاحبنظر مسائل سیاسی و فرهنگی گفت: گزارش‌هایی از بازجویی‌های برخی از افراد دستگیر شده جریان انحرافی به شخص رئیس جمهور داده شده و امید می‌رود ایشان انتظاری که به عنوان یک مومن از ایشان می‌رود را انجام دهند.
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از فارس، حسین صفار هرندی عصر روز گذشته در جلسه هفتگی انصار حزب‌الله طی سخنانی با اشاره به مسائل و مقولاتی که می‌توانند سبب تهدید انقلاب اسلامی ما باشند، گفت: می‌توان به صورت کلی این آسیب‌ها را در دو حوزه عدم و ایجاب طبقه بندی کرد.
وی گفت: در حوزه عدم اگر مثال را در مورد ورود دین به عرصه سیاست مطرح کنیم؛ عدم ورود دین به حوزه سیاسی در طول تاریخ سبب تسلیم شدن در برابر حاکمیت‌های طاغوتی شده که البته دلیل عمده آن ترس از آلوده شدن دین بوده است.
صفار هرندی افزود: معکوس این مسئله نیز ورود بدون نظام‌مندی دین در عرصه سیاست است که این مقوله هم عملاً سبب حاکم شدن سیاست‌زدگی و از بین رفتن جوهره دین می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ورود بی‌مهار دینداران به حوزه سیاسی نتیجه‌ای همچون سرنوشت مجاهدین خلق را در پی دارد که دیانت را در مقابل سیاست سر بریدند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در مجموع آسیب‌های ناشی از ورود فاقد نظام‌مندی دین به عرصه سیاست و یا عدم ورود آن را می‌تواند در مفهوم مجذوب و مرعوب شدن در جوّ حاکم خلاصه کرد.
وی همچنین با اشاره به اینکه انقطاع جلوداران یک انقلاب دینی با بدنه مردم نیز از دیگر آسیب‌هایی است که می‌تواند در این مسئله مطرح شود، گفت: خلأ کار تشکیلاتی به معنای وجود یک تشکل سیاسی منسجم که در آن برای رسیدن به هدف تمرین شود و قابلیت کنترل اعضا را داشته باشد نیز از دیگر این آسیب‌‌ها است.
صفار هرندی تصریح کرد: منظور من تحزب به معنای مصطلح آن نیست اما در کشور ما با مسئله تحزب بسیار مضحک برخورد شده و به طور مثال برخی احزاب مانند سازندگی در شب انتخابات ایجاد شدند و یا همانند حزب مشارکت پس از انتخابات به وجود آمدند.
این فعال سیاسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه از زمانی که تشیع از حکومت جدا شد، نگاه دین به حکومت، دیگر نگاه مطلوبی نبود و لذا به همین دلیل می‌بینیم که در ابتدای انقلاب بسیاری از قوانین لازم را برای اداره حکومت نداشتیم، خاطرنشان کرد: امام راحل این موضوع را عوض کرد و دین را دوباره با پشتوانه اصیلی فکری به میان آورد و لذا می‌فرمود آنها فکر می‌کنند که من کاشانی‌ام و آنها مصدق در حالی که اینطور نیست.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد 50 سال حاکمیت سیاست ناقص و بدون دین در ایران هستیم که از دوره رضاخان آغاز شد، گفت: 50 سال تربیت غیر دینی جامعه سبب ترویج تفکر سکولار می‌شود و این یکی از آسیب‌هایی بود که در ابتدای انقلاب با آن مواجه بودیم و حتی هنوز هم شاهدیم که در جاهایی گریبان انقلاب را گرفته است.
صفار هرندی افزود: همین مسئله است که شاهد هستیم روند اسلامی شدن دانشگاه‌های ما با مشکل مواجه است و ما چون عقبه لازم را در این مسئله نداریم نیاز داریم که برای خود جای پا و پشتوانه ایجاد کنیم که البته باید گفت در این زمینه چندان هم عقب نیستیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: گاهی اوقات نیز مشکل ما در تلفیق التقاطی دین و سیاست و اضافه کردن نکات دلخواه به دین است. در واقع گاهی اوقات از روی هوی با دین برخورد می‌شود که نمونه این تفکر در بعد سیاسی، منافقین و گروهک فرقان و در بعد فرهنگی منحرفینی هستند که حرف خود را بر مرجع تقلید ترجیح می‌دهند.
وی افزود: منحرفین به اشخاص می‌گویند اگر شما دنبال امام زمان(عج) هستید ما راه را به شما نشان می‌دهیم و لذا شما دیگر کاری به روحانی و مسجد نداشته باشید.
مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به افراط و تفریط به عنوان آسیب دیگری که در کمین انقلاب اسلامی است، گفت: در ملازمت دین و سیاست افراط در دین منجر به تحجّر و تفریط در آن منجر به تهتّک می‌شود.
وی افزود: آسیب دیگر نیز تمرکز زیاده از حد بر روی مسائل سیاسی است که در دهه 70 از این آسیب ضربه‌های زیادی خوردیم.
صفار هرندی گفت: در آن دوران آقای هاشمی رفسنجانی عملاً به عنوان قطب معنوی جریان‌های چپ و راست مطرح بود و مشارکت مردم به معنای واقعی آن چنان مطرح نبود. در واقع سیاست‌ورزانی در صحنه بودند که به مردم کاری نداشتند و این روند ادامه داشت تا اینکه دوم خرداد که از انتقاد مردم به وضع موجود سرچشمه می‌گرفت رخ داد و مردم به کسی رأی دادند که احساس کردند با آنهاست، اگرچه این شخص نیز ریا کرد و با استفاده از مضامین دینی به صحنه آمد اما بعدها کار را به جایی رساند که خودش گفت صدای ضد انقلاب از اردوگاه اصلاح طلبان به گوش می‌رسد.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جریان اجتماعی وفادار به انقلاب از دوران اصلاحات متوجه شد که با این مشی و روش نمی‌توان ادامه داد، خاطرنشان کرد: بر همین اساس از اوایل دهه 80 جریان آبادگران که تربیت شدگان مکتب ولی فقیه بودند و هشدارهای او را شنیده بودند به صحنه آمدند و منشأ خدمت و روی کار آمدن اصولگرایان شدند.
وی افزود: در این دوره نیروهای دلسوز نظام و انقلاب حول محور ولایت فقیه جمع شدند و حزب‌الله روز به روز بیشتر رشد کرد و مفاهیمش شکل گرفت.

در دهه 70 عده‌ای به خارج از کشور رفتند و قول دادند که عمر ولایت فقیه تمام می‌شود

صفار هرندی ادامه داد: این افراد می‌خواستند دفع شر بکنند از کسانیکه در اواخر دولت خاتمی با وقاحت در وزارت کشور می‌نشستند و طرح خروج از نظام را بررسی می‌کردند.
وی با بیان اینکه در دهه نخست انقلاب به واسطه حضور امام راحل، بسیاری از آسیب‌ها رنگ می‌باخت و فرصت بروز پیدا نمی‌کرد، گفت: در دهه 70 نیز می‌خواستند اعتقادات و ارزش‌ها را به قیمت بازسازی لگدکوب کنند و حتی عده‌ای به خارج از کشور رفتند و قول دادند که تا یک دهه دیگر ولایت فقیه در ایران نخواهیم داشت.
مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آنها می‌گفتند عدالت به تبع پیشرفت خواهد آمد و وجود فساد هم در حد کم، طبیعی است و حتی به یکدیگر القابی مثل امیرکبیر می‌دادند و بعدها نیز می‌خواستند حکومت خود را دائمی کنند که البته تمام اینها سبب اشمئزاز مردم می‌شد و لذا در دوم خرداد شخصی آمد و با استفاده از همین فرصت خواست مردم و ظاهرسازی و اعلام اینکه می‌خواهیم وضع موجود را تغییر دهیم، مردم را به سمت خود کشید.
وی تصریح کرد: مردم و حزب‌اللهی‌ها در سال 84 بار دیگر به صحنه آمدند و با استفاده از تجربه‌ای که از خدمات جریان آبادگران داشتند در انتخابات برنده شدند.
صفار هرندی ادامه داد: مردم فهمیدند که باید متکی به داشته‌های خود باشند و می‌گفتند که اجرای احکام الهی بدون تنازل باشد و حکم خدا در جامعه باید اجرا شود. و البته احمدی نژاد نیز با همین جلوه ظاهر شد و تا چند سال هم همین جلوه را داشت.

امید ما به خدا بود و احمدی نژاد را فقط یک عامل می‌دانستیم

این فعال سیاسی با بیان اینکه ما دیدیم که احمدی نژاد از مشربی دفاع می‌کند که گمشده ماست، گفت: ما احساس کردیم که او در ریاست جمهوری هم کار شهرداری را می‌کند اما امید ما به خداوند متعال بود و احمدی نژاد را تنها یک عامل می‌دانستیم.
وی افزود: کسانی در تحلیل ساده این ماجرا متوّهم شدند و گفتند این جماعتی که آمدند و رأی دادند تنها برای احمدی نژاد آمدند در حالی که ما می‌گوییم اینطور نیست و خود احمدی نژاد هم مولود همین راه است اما باز آنها گفتند ایشان خودش راه است و راه را به وجود آورده است و لذا انحراف شروع شد.
مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: انحراف از جایی شروع می‌شود که اشخاص را به جای آرمان‌ها بنشانیم.

جریان انحرافی می‌خواهد آدم‌ها را به نوکران خود تبدیل کند

صفار هرندی خطاب به جریان انحرافی گفت: این پول‌هایی که خرج می‌کنید و می‌گویید، می‌خواهید آن 13 میلیون را جذب کنید، در واقع می‌خواهید آنها را جذب خودتان بکنید نه جذب نظام و انقلاب. شما می‌خواهید آدم‌ها را به نوکران خودتان تبدیل کنید.
این فعال سیاسی همچنین در خاتمه این جلسه نیز در پاسخ به سوالی در مورد چگونگی پاسخ‌گویی به طعنه‌زنان در موقعیت کنونی گفت: باید به آنها گفت که ما الآن شکایتمان از کسانی که به آنها انتقاد می‌کنیم این است که اتفاقاً چرا شبیه شما عمل می‌کنند؟
صفار هرندی در مورد برخورد با جریان انحرافی نیز گفت: مجموعه نظام در حال تلاش است تا سرشاخه‌های این جریان منحرف را شناسایی و از حوزه مدیریت عالی نظام دور کند که البته بخشی از جزع و فزع‌های چهره‌های انحرافی نیز برای همین مسئله است و نشان می‌دهد که آنها ضربه خورده‌اند.
وی تصریح کرد: گزارش‌هایی از بازجویی‌های برخی از این افراد به شخص رئیس جمهور داده شده و امید می‌رود ایشان انتظاری که به عنوان یک مومن از ایشان وجود دارد را انجام دهند.

 

http://www.farhangnews.ir/Site/Default.aspx?tabid=2&CId=4&NewsId=22868                                         تا امروزپرونده جریان انحرافی

/ 0 نظر / 15 بازدید