rev79

بسم الله الرحمن الرحیم

امام در نجف تحصیل میکردند، قبل از سال 1320 شمسی ایشان به کلاس درس علامه قاضی میرفتند .روزی قصد کردند  سوال درون خود را با ایشان مطرح کنند مبنی بر اینکه آیا مبارزه با حاکم جور در زمان غیبت ضروری و واجب است یا نه ، امام خمینی وارد کلاس که میشوند مرحوم قاضی طباطبایی از منبر برمیخیزند و بدون مقدمه می گویند آقا روح الله مبارزه با حاکم جائر تکلیف است مبارزه با ظلم واجب است،و سپس نشسته و به ادامه درس میپردازند.

  خیلی از بزرگان موفقیت امام خمینی(ره) این فرزند شایسته ی حضرت علی (علیه السلام) را در مبارزه با استکبار پیشگویی کرده بودندکه پایه گذار حوادث مهمی در جهان میشود.مانند: حضرات آیت الله کشمیری،شیخ رجب علی خیاط،آیت الله بها الدینی،علامه قاضی،آیت الله بهجت و...

 حرکت مردمی حقیقی که در اثر اشتراکات فرهنگی و اعتقادی به یک انقلاب تبدیل میشود در طول تاریخ بسیار نادر بوده است .در برخی موارد کانونهای قدرت پشت پرده در بدست گرفتن جریان مردمی وارد عمل شدند و توانستند انحراف نامحسوسی را در آن ایجاد کنند که پس از چند سال د ستخوش دگرگونی بسیاری میگردد، عملا قدرت در دست قدرت طلبان می افتد.

 در انقلاب فرانسه شاهد بودیم که  انقلاب جریان مردمی با حقه هایی به دست فراماسونها افتاد و قدرت در اختیار افرادی افتاد که اعتقادی به آرمانهای انقلاب نداشتند. و در ایران انقلاب مشروطه  به نا کجا آباد کشید.                                                                                                                                                                   

   در ابتدا با نفوذ افراد وابسته در سیستم قدرت تحریفاتی صورت میگرفت و به تدریج امواجی را در تخریب و تشکیک اهداف انقلاب ایجاد می کنند . این فرایند در صورت مقابله انقلابیون تغییر شکل میدهد ولی در همین تغییر ظواهر نفراتی از انقلابیون جذب میکنند و خطر از این به بعد جدیتر میشود . دسته دومی در انقلاب سر در می اورد که شعار تفاوت و تساهل میدهد و با تساهل و تسامح تدریجی زاویه کرفتن حرکت انقلاب را قصد می کنند .وجود برخی از انقلابیون تند و خاکستریها در گروه جدید مردم را به شک و تزلزل می اندازد.باتوجه به اینکه رشته کار در دست قدرتهای پشت پرده است تشکیل یک نظام الیگارشی و فاشیستی را نتیجه خواهد داشت .البته شعارهای آنها مردم پسند و جذاب است تا مردم را با خود داشته باشند مانند :آزادی ،دموکراسی،عدالت سیاسی و اقتصادی و....

  در انقلاب سال 1357 در ایران تلاشهای گسترده ای برای انحراف آغاز شد مانند حضورابراهیم یزدی،سحابی،قطب زاده، بازرگان و سنجابی . نفوذ مدنی ،رجوی ، بنی صدرو... .حضور بهزاد نبوی ، موسوی و.... .ترورآقایان بهشتی ،مطهری،رجایی،پاکنژاد،دیالمه،آیت ،قدوسی و.... . تاثیرگذاری نفوذی بروی اشخاص ذی نفوذ مانند آقایان منتظری،موسوی اردبیلی،خلخالی ،خاتمی،کاظم شریعتمداری و.... اما اینبار حساب کتاب انقلاب مردمی ایران فرق میکرد زعامت شخصی بنام روح الله خمینی وحدت و انسجام درخت اصیل نهضت با وجود ضربات مختلف حفظ شد .صیانت با قدرت از انقلاب نکته ی مهمی بود که اشخاص دقیق فهمیدند شخصی فوق العاده در پشت جریان ناب انقلاب از آن حمایت میکند وتششعات نور هدایت منجی موعود محسوس تر از سابق است .

  این نزدیکی مولا و موعود آخرالزمان به  یک نظام اجتماعی و سیاسی بدلیل همت و خواست مردم به سمت عدالت بود که ولایت یک عالم  وارسته شیعه را پذبرفتند و تحت فرمان او با استکبار مبارزه کردند تا به عدالت نزدیک شوند.

 

حرکت بزرگ مردم در سالهای 42 تا 57 دنیای استکبار را دچار شوک کرد و با ناامیدی از نفوذ و تخریب ساختار ضد استکباری ان تصمیم بر سانسور شدید این صدای آزادی خواهی و عدالت طلب گرفتند و با عنایت به اینکه رسانه ها و نظام های آموزشی در اختیار آنان بود بطور گسترده برنامه سانسور همه مطالب مربوط به ایران اسلا می و تخریب وجوه آن را پایه ریزی کردند.

  پس از تحمیل جنگ و مشکلات اقتصادی و ایجاد فسادهای گوناگون در ایران ،با همت مردم و رهبری داهیانه ولی فقیه دستیابی به پیشرفتهای چند بعدی ایران و اثبات عدالت طلبی در عرصه بین المللی کم کم به گوش مردم کشورهای منطقه رسید واستقلال و امنیت هوشمندانه کشور برای مردم  مسلمان منطقه بسیار جالب توجه بود . در این میان مسئله حایز اهمیت استقلال رسانه ای ایران بود که خارج از احاطه شبکه های مختلف نظام سلطه به اطلاع رسانی پرداخت و در آگاهی مردم نقشی مهم داشت.این شبکه های خبری ایران که کمتر از 5 سال است بطور جدی فراگیر شده توانسته مسیرهای خبری جدیدی برای روشنگری ملتها ایجاد کند و ذهن آنها را از تسخیر رسانه ای استکبار خارج کند. این اطلاع رسانی برای مردم اروپا ،آسیا و آمریکا نیز مفید واقع شده و بزودی تحرکات آنها گسترده تر و منسجم تر میگردد.

 از عوامل موثر در در خیزشهای اخیر میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

-          فاش شدن دروغ آمریکا و غرب در قضایای جنگ ایران و عراق، 11 سپتامبر و حمله به عراق و افغانستان و ...

-          حمایت آمریکا از دیکتارتورها و جنایت انها خصوصا اسرائیل

-          دروغهای غرب در مورد حقوق بشر و انرژی هسته ای ایران

-          کمکهاوراهنمایی های رهبری ایران درمورد نهضتهای آزادیبخش و عدالتطلب

-          پیروزی حزب الله در 2 جنگ سال 2000 و 2006در مقابل ماشین جنگی اسرائیل که روحیه  دیگران خصوصا اعراب را بسیار تقویت کرد.

-          پیروزی مردم غزه در جنگ 22 روزه

-          حضور  شجاعانه محمود احمدی نژاد در لبنان  قدرتنمایی و8مارس در مرز اسرائیل

-          محدودیت سیاسی مردم و شناخت وابستگی رهبران عرب و غرب با توجه به حمایت ناعادلانه از اسراییل

-و......و از همه مهمتر خواست و همت مردم و یار ی حضرت بقیه الله (اروحنا فدا)  طبق قوانین لایتغییر الهی:

وَ الَّذینَ جاهَدُوا فینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا وَ إِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنینَ -عنکبوت(69)

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ -محمد(7)

وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُه-طلاق(3)

/ 1 نظر / 16 بازدید
پرتال امام خمینی (س)

پرتال امام خمینی (س) كاربر گرامي ضمن قدرداني از توجه و علاقمندي شما به شخصيت امام خميني (س) به اطلاع مي رساند: روابط عمومي مجازي پرتال امام خميني با هدف ترويج سيره نظري و عملي امام ، با تكيه بر انتشار محتواي مستند دقيق مرتبط با ايشان و با بيش از 21 هزار ركورد اطلاعاتي ( شامل كتاب ، فيلم ،عکس،مقاله و...) آماده ارائه خدمات،دريافت نظرات وپيشنهادات شما مي باشد. براي دريافت اطلاعات بيشتر و برقراري تعامل به آدرس الكترونيكي زير مراجعه فرماييد. باتشكر www.imam-khomeini.ir info@imam-khomeini.ir