مهمتر از زن!

آیا هنوز به اندازه گذشته به همسرتان علاقه دارید؟ اگر پاسخ تان منفی است باید به فکر چاره باشید.
ازدواج مسئله ای پیچیده است و زوجین گاهی احساس می کنند که از یک صخره بلند سقوط کرده اند! خوشبختانه قرار نیست پس از ازدواج آرامش خود را از دست بدهید. البته طبیعی است که گاهی دچار نومیدی شوید ولی یادتان باشد همیشه جای امیدواری هست.
با به کار بستن توصیه های زیر می توانید زندگی زناشویی لذت بخشی داشته باشید:
صداقت را در سرلوحه زندگی خود قرار دهید
آیا هرگز به این نتیجه رسیده اید که نمی توانید با همسرتان به درستی ارتباط برقرار کنید؟
غالباً زوجین ساعت ها صرف دفاع از خود می کنند، بدون اینکه بتوانند به درستی به بیان احساسات و عقایدشان بپردازند. به عنوان مثال یک زن ممکن است همسرش را به تنبلی یا گرفتاری بیش از حد متهم کند. اگر زن می توانست این مسئله را به درستی بیان کند همسرش متوجه می شد که در انجام کارهای خانه نیاز به کمک او دارد.
یادتان باشد ارتباط صادقانه بسیاری از مشکلات را حل می کند.
اجازه ندهید خشم اختیار را از شما بگیرد
چند بار پیش آمده که بدون اینکه بخواهید، همسرتان را از خود برنجانید؟ به قول قدیمی ها، «زخم شمشیر درمان می شود، ولی زخم زبان نه» اگر از دست همسرتان ناراحت هستید صبر کنید تا عصبانیت شما فروکش کند و سپس نارضایتی خود را ابراز کنید.
از یاد نبرید وقتی کلمات بر زبان جاری شد نمی توان کاری انجام داد. به کنترل خشم خود بپردازید تا در آینده پشیمان نشوید.
ازدواج خود را در اولویت قرار دهید
آیا مسائل دیگری در زندگی شما اولویت دارند؟ یک ازدواج موفق با شادی، رضایت خاطر و خشنودی همراه است و نباید اجازه دهید سایر مسائل شما را از این هدف دور کند.
حتماً بارها این جمله را از زبان زوجین شنیده اید که «ما دیگر یکدیگر را دوست نداریم.»
شایع ترین دلیل ناکامی یک زندگی مشترک این است که زوجین مسائل زیادی را در اولویت قرار می دهند در حالی که اولویت شماره یک، همان ازدواج است.

/ 0 نظر / 17 بازدید